Hvorfor gass og puste-service
Vi tar imot og utfører alt av reparasjoner og vedlikehold av dykkerutstyr.
Vi benytter oss av Gass og Pusteservice (GPS) til service på flasker, pusteutstyr, drakter (også padledrakter), kompressorer, rebreathere og det meste som finnes av dykkerelatert utstyr og litt til.
Grunnen til at vi benytter GPS er enkel. Høy kvalitet på arbeid, serviceteknikkere som er sertifisert til å ta service på det meste som finnes, og lang erfaring slik at du ivaretar sikkerheten og kvaliteten på utstyr som må fungere 100% optimalt.
Og ikke minst, de dokumenterer alt arbeid som gjøres slik at du ikke behøver å være i tvil om hva som er gjort.
GPS utfører all service og vedlikeholdsarbeid på våre fyllesystemer, i tillegg til at de tar jevnlige luftprøver. Slik kan vi være sikre på topp kvalitet på luften vi fyller.
Normalt har verkstedet en leveringstid på maksimalt 14 dager fra du leverer inn (bestilling av deler kan i noen tilfeller forlenge denne tiden). Du blir kontaktet pr sms eller e-post når utstyret er klart.
Noen ganger skulle man ønske at ting gikk fortere. For et tillegg på kr 300,- pr. serviceobjekt kan du snike i køen og få arbeidet gjort på 3 virkedager (i hvert enkelt hastetilfelle kontakter vi verkstedet og får bekreftelse på at de har bemanning til å utføre hastearbeid. I enkelte tilfeller lar det seg ikke gjøre).
Computer

Vi skifter batteri på alle Suunto computere her på dykkesenteret. Når vi skifter batteriet så bytter vi o-ringen, trykktester computeren og bytter slitte deler hvis det trengs.
- Zoop, Vyper, Cobra, Gecko: 390,-*
- Zoop Novo, Vyper Novo 490,-*
- Mosquito, D3: 590,-
- Sendere: 490,-
- D- Serien: 590,-
- Stinger, Spyder: 690,-
*Kan komme tillegg for deler som låsepinne og baklokk om det må byttes, det ligger på 50-100,- kr)
Suunto-computere fikses på 1-3 dager
Flasker og kraner

- Trykking, liten flaske (inntil 3L): 590,-
- Trykkprøving, enkeltflaske (inntil 18L): 690,-
- Trykkprøving, dobbeltsett: 1590,-
ventiler

- Service, 1stk 1. trinn, 2.stk 2. trinn og manometer:
1990,- - Service, 1stk 1. trinn, 1stk 2. trinn og manometer:
2400,-
drakter

- Bytte av arm-mansjett på tørrdrakt, inkludert ny mansjett: 690,-
- Bytte av hals-mansjett på tørrdrakt, inkludert ny mansjett: 1190,-
- Bytte av glidelås: 4450,-
- Bytte av støvler: 2995,-
- Trykkprøving, tørrdrakt: 560,-
- Limereperasjon pr. time: 600,-
Prisene kan variere litt ut fra hvilke type drakt og hvilket materiale den er laget av.
Er det noe du ikke finner eller lurer på, så send oss en melding her